Vreau sa nu mai am starile de anxietate | Forumul Medical ROmedic

Vreau sa nu mai am starile de anxietate

37 comentarii 1 2
0
30-10-2011, ora 09:28
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Otita poate tot cu streptococul acesta ai avut-o.
La spital poti merge si in urgenta, daca te simti rau si vezi ce spun doctorii de acolo. Eventual mergi cu rezultatul analizei.
Dar acum cred ca o sa iti dea tratament si o sa te simti mai bine.
Despre ovule vorbeste cu doctorul daca sa pui sau nu. Eventual poti sa faci un control dupa tratament, peste 12 zile, daca simti ca este ceva in neregula si poti face - secretia vaginala cu antibiograma.
Oricum, nu totdeauna functioneaza...tratamentul preventiv.
Mai bine ai grija la alimentatie, sa nu mananci multe dulciuri, multa paine, mai ales proaspata.
Mai bine o tai felii sau cubulete si o usuci in cuptor, fara sa o prajesti. Cu lactatele ti-am zis ce sa eviti si mananca chefir si iaurt- din cel mai simplu, fara adaosuri (rebuie sa fie acrisor si destul de tare).
Poti sa mai cauti articole despre - faringita streptococica sau streptococ C, sau daca dai mai in josul paginii, o sa vezi scris "Rezultate traduse din engleză pentru: " - dai click pe asta si o sa gasesti mai multe detalii in articole straine.
Traducerea este amuzanta, dar te prinzi tu despre ce este vorba.
Sau poti sa cauti - group c strep - si poti sa deschizi cu - "traducerea acestei pagini" (in caz ca nu stii bine engleza).
0
01-11-2011, ora 13:03
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Vorbeste cu doctorul sa vada daca nu cumva ai o anemie prin lipsa de acid folic sau lipsa de vitamina B12. Si in acest caz poti avea ameteli si stari de slabiciune.
Este bine sa iti faci intai determinarile acestora din sange, ca sa nu te tratezi gresit.
Citeste articole despre - anemia prin deficit de acid folic.
Acidul folic este de fapt vitamina B9. Poate iti da doctorul B complex, care sa contina si B9, sau cum considera.
Mai mananca si tu citrice si verdeturi, acestea sunt bogate in acid folic.
0
05-11-2011, ora 18:25
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
am facut de 3 ori anailzele anul acesta toate au iesit perfect, o sa raman asa cum sunt mam conformat nu o sami mai treaca deacum..nu mai pot nici sa cehtui banii pe la medici, poate sunt vrun extraterestu si de asta nam un diganostic cum trebuie
0
05-11-2011, ora 18:38
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
eu nu stiu incotro mas putea indrepta daca dupa 3 seturi de analize care au iesit perfect medici neurolog orl cardiolog psihilog psihiatru endocrinolog rmn nu pot primi un diagnostic atunci inseamna k nu stiu stiu ori am eu o problema ori nu stiu ce sa mai zic eu nu cred k un om normal se poate simti ametit nonstop, am avutatatea dignostice am luat atatea pastile nu ma droghez nu beau alcool fumez cateva tigari pe zi si o cafea amarata dimineata, manac corect nu fac abuzuri de nici un fel
sunt toatal dezorientata am avut atea diagnostice sindrom vertiginos spondiloza anzietate vppb sindrom periferic stang hopotiroidism ce dracu chiar sunt extraterestru, , , , am fost ieri internata in spital la orl si mi sa spus in felul urmator atata timp cat ma tin pe picoare si nu cad pe jos si nu ma tin de peretei nu am nici o problema am crezut k intru in pamant de nervi mam simtit jicnita si eu cred k orice om normal la cap cand vede k ceva nui in regula se duce se controleaza dar se pare k doar daca vii cu un topor in cap sau cu creieirii pe jos sau lesinata se uita cineva la tine si mi sa mai spus k ametelile sunt foarteee greu de tratat imi ramane sa fac un singur lucru am sa chem salvarea in fiecare zi sa ma ia poate asa se sesizeaza cineva sau altceva mai rau...am refuzat internarea la orl pt k imi facea antibiotice intravenos nu stiu de ce si sunt acasa acum
0
05-11-2011, ora 18:44
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
numia cine trece prin asa ceva stie ce inseamna suntem tratati cu indiferenta si indopati cu medicamente fara nici un motiv poate doar dumnezeu ma mai poate ajuta
0
10-11-2011, ora 20:07
pinkpiglet
Nu este medic/terapeut
pinkpiglet
care sunt principalele simptome ale spondilozei cervicale si cum facem diferenta intre spondiloza si sindrom vestibular periferic stang ce tratam si una si alta, simptomele fiind ameteli puternice tiuituri in urechi peirderi de echilibru
0
16-11-2011, ora 01:21
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Deoarece ai ASLO marit, aici trebuie sa cauti problema.
O infectie cu streptococ iti poate da astfel de manifestari, inclusiv tiuituri in urechi.
Daca o sa vrei sa cauti, eu doar iti pot spune unde: - in gat, nas, urina, vagin
- exudat nazal si faringian cu antibiograma
- secretie vaginala cu antibiograma
- urocultura cu antibiograma.
Pentru - sindrom vestibular periferic - poti cauta pe google articole medicale.
Ai cumva varsaturi si nu auzi bine cu urechea stanga?
Daca doctorii au spus ca ar fi ceva la ureche, poate tot in zona astai ai putea cauta streptococul.
De la o infectie in nas sau in gat, poate fi afectata si urechea si sa ai aceste ameteli.
Ar fi bine sa faci exudatele cu antibiograma, dar nu mai devreme de 10 zile de la ultimul antibiotic luat, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
In gat, recoltarea se face dimineata fara sa te speli in gura, pe dinti si sa nu bei nici macar apa.
Poate iti da doctorul trmitere.
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.