A facut de 3 ori puroi in gat, nas infundat si doarme cu gura deschisa

343 comentarii 1 2 ..... 11 12
0
17-03-2016, ora 16:20
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Mai mentionez ca am si scaune dese ( 3-4 ori pe zi uneori), in general de 2, 3 ori, nu prea am dat mare importanta la asta. Acum vreo 2 ani ieseam odata la 2-3-4 zile, anul acesta, zilnic de mai multe ori, cam la 15-20 de minute dupa ce mananc, iar pofta de mancare am mereu.
0
17-03-2016, ora 18:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ce ai scris in ultimul mesaj este CAUZA tuturor problemelor
degeaba te lauzi ca mananci daca Nimic nu se asimileaza si ttul pleaca cum a intrat
e normal ca celulele organismului..nu au cu ce functiona corect
Urgent la gastrologie si faci o coonoscopie
consult ORL..si opereaza in nas ce ai de operat ca sa respiri bine
Vorbim dupa ce rezolvi aceste 2 lucruri
0
17-03-2016, ora 19:32
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Am sa merg! Ce poate fi de provoaca asta, ar putea fi grav ? :-(. Nu ar putea inlocui aceasta procedura un Rmn abdominal si de pelvis in schimb? Nu ar fi la fel de eficient ca si diagnostic?
0
19-03-2016, ora 10:20
viorica ionescu
Nu este medic/terapeut
viorica ionescu
buna ziua.am o fetita de 6 ani si 6 luni.problema este ca raceste destul de des.la ultima raceala nu a facut febra dar mereu nasul infundat.dupa ce ii spal nascul cu ser fiziologic reuseste sa l sufle bine.uneori cand sulfa nasul mi-a spus ca o dor urechile.am facut 3 examene orl la Bacau.un medic mi -a recomandat operatia de polipi, alt medic- tratament.mi imi este teama ca imi pare ca nu aude bine si in antecedente a avut o otita seroasa urechea dreapta.ce sa fac Trebuie sa o operez.ce ma sfatuiti.am folosit si solutie cu cloramfenicol pt.urechi.mi-e teama sa nu-I fie afectat auzul.ce pot face.multumesc
0
19-03-2016, ora 14:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Numai copii cu probleme gastro.intestinale... fac racelu dese
Care trebuie tratate corect si tinut regim corect alimentar
2 daca sunt polipii prezenti si la timpanograma... audiograma se confirma ca este o otita seroasa... nu e de bine si trebuie mers la Orl pana la rezolvarea completa a problemei...
0
22-03-2016, ora 13:28
sigartau
Nu este medic/terapeut
sigartau
Buna ziua!De 2 zile ma doare gatul ingrozitor, nu pot inghitii de durere.Am luat niste Decasept si Hexoral, mi-am mai revenit, dar am o sputa purulenta si cu firicele de sange! Poate fii de la inflamatia gatului, trebuie sa iau antibiotic? M-am speriat cand am vazut! Precizesc ca nu fumez, nu consum alcool, nu tusesc, am baut un pahar de suc carbogazos si noaptea m-am trezit cu durere de gat! Multumesc!
0
22-03-2016, ora 19:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai facut amigdalita pultacee
este obligatoriu tratament cu antibiotic, antiinflamator... indicat de un medic ORL.. care vede gatul
0
13-04-2016, ora 21:13
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Help! Mai nou simpomatologia s-a schimbat, acum am dureri toracice, de spate si mana stanga, destul de intense, in fiecare zi, cam pe toata perioada zilei + oboseala. - durerile mai iradiaza si in alte zone ale corpului, picior, etc.dar unde am enumera sun mai pronuntate si insistente.

Am intrat intr-o criza cu palpitatii, puls 160 si tensiune 130, eu avando 100 deobicei, mi s-au blocat si spasmat muschii din corp, am tipat de durere!

Am mers la urgente, unde mi-au spus ca nu e nimic neinregula la inima - luanduse dupa ekg - un ekg facut la secunda.

La hemoleucograma mi-au iesit leucocitele si neutrofilele crescute, Nu am primit nici o indicatie pentru aceste analize, nu mi-au facut nimic decat o perfuzie cu ser fiziologic si un agocalmin fiola pentru dureri, apoi m-au trimis la psihiatrie spunand ca e atac de panica.

Psihiatra m-a trimis acasa cu mentiunea ca nu am nimic psihiatric, insa imi punea mie intrebari daca sunt constienta ca am o infectie, ca asta reiese la analize prin leucocitele si neutrofilele crescute.

Si asa stau fara raspuns ! Doctorita de familie spune lasa ca nu ai nimic! la urgente daca vede a respiri te trimite acasa sau la psiho, ce pot sa fac?

Durerile toracice sunt sub sanul stang, pe o portiune cat as tine palma, daca tin palma acolo simt bataile inimii, durerile se extind la mana stanga si in spate, de la ce pot fi ? unde sa ma duc?

Am facut o radiografie pulmonara pe care nu reiasa probleme.

Sa repet hemoleucograma? Daca iasa din nou crecsute ce analize pot face sa aflu ce infectie e ?

La cardio pot fi probleme care sa nu arate pe ekg? Ca, in acest caz trebuie sa merg la privat si sa fac un rmn cardiac, ca la spital atata timp cat ekg-ul e bun, nu iti fac alte investigatii.

Va rog mult, sa ma ajutati.
0
13-04-2016, ora 21:15
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Ciudat este ca, dupa cum stiti si dumneavoastra, ma simt rau de mai mult timp.am mai avut vreo 2 hemoleucograme facute in ultimele luni cae nu au aratat probleme, de data aceasta nu a mai iesit bine..

Mentionez ca, calciul a iesit in limitele normale...innebunesc...numai stiu ce sa mai fac.
0
15-04-2016, ora 14:43
sigartau
Nu este medic/terapeut
sigartau
Buna ziua! De cateva luni am probleme cu gatul, asa am crezut! Am fost la un consult orl acuzand dureri de gat, la inghitire, raguseala, o secretie transparenta.Medicul orl mi-a spus ca am brge si mi-a dat Omeran tb. ! De cateva zile, datorita faptului ca am aciditate, disfagie, am facut un antigen anti helicobacter pylori din sange care a iesit negativ, gandindu-ma la esofagita de reflux.Pot avea o esofagita fara helicobacter? Va rog sa ma indrumati spre un consult orl din nou sau gastro! Nu stiu unde sa ma duc! Cel mai mult ma deranjeaza durerea in piept cand inghit alimentele si aciditatea! Ce tratament as putea urma? Multumesc anticipat!
0
15-04-2016, ora 21:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da poate fi reflux fara helicobacter
investigatii serioase la gastrologie
schimbarea radicala a stilului alimentar
0
15-04-2016, ora 22:17
veveritajukausa
Nu este medic/terapeut
veveritajukausa
Bea ceai de musetel(este foarte bun ptr cicatrizarea stomacului si esofagului) si apa cu putin bicarbonat.Bea apa multa si ia antiacide.Ai grija ce mananci, tine regim.
0
02-04-2017, ora 23:29
AMC2017
Nu este medic/terapeut
AMC2017
Buna ziua,

De vreo 3 saptamani am dureri in gat, mentionez ca am o fetita de 3 luni pe care o alaptez. La recomandarea medicului de familie am luat mama biosept, influcid si homeogene. Dupa aproximativ 5 zile am mers la consult la spitalul de boli infectioase pentru ca durerea in gat persista si aveam o stare generala nu tocmai buna, dureri de piept si simteam o durere si in spate..Analizele de sange au iesit foarte bune, streptococ nu am. Medicul mi-a dat antibiotic Ospen 1500 si decasept, intrucat aveam puroi pe amigdala stanga. Dupa 7 zile de tratament nu mai am puroi pe amigdala stanga, dar in schimb ma doare gatul mult mai tare si abia mai pot inghiti si am observat ca se formeaza un puct alb pe amigdala dreapta, sau asa mi se pare mie ca ar fi. Am facut si gargara cu sare si cu bicarbonat si de 2 zile am facut badijonari cu glicerina boraxata, dar nu ma simt mai bine.
Ce imi recomandati sa fac?

Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
343 comentarii 1 2 ..... 11 12

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.