Dupa odihna totul revine la normal

04-10-2018
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Am avut o insomnie care a durat mai multe zile si atunci apareau idei stupidest paranoia si ras dus la extrem energie multa. Acum m-am odihnit mi-am citit posturile anterioare si parca nu imi vine sa cred ce porcarii gandesc atunci cand nu dorm multe zile. De ce exista perioada asta de normalitate intre chestiile astea? Adica ba rad toata ziua ba devin serioasa ba am energie ba nu am deloc..vorbesc prea mult alteori abia deschid gura.
3 comentarii
1
04-10-2018, ora 10:16
tyrel85
Nu este medic/terapeut
tyrel85
Simti euforie, (fericire dusa la extrem) excitabilitate extrema, iti vine sa faci cheltuieli aiurea, te crezi cu puteri supraomenesti, idei delirante, si dupa accea pici in depresie?. Se numeste hypomanie si ai TAB tulburare afectiv bipolara dar cel mai bine ii sa mergi la un medic si sa ii explici simptomele.
Vorbeste cu clara_p te va ajuta enorm.
1
04-10-2018, ora 14:58
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Poate fi un episod hipomaniacal. Este important sa mergeti la medicul psihiatru sa fiți evaluata și sa primiți un tratament.
0
04-10-2018, ora 16:05
User13
Nu este medic/terapeut
User13
Va multumesc pt raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  • 2Breathe - dispozitivul care îți îmbunătățește somnul
  • Tratamentul cu melatonină este eficient în insomnie?
  • Câteva sfaturi pentru insomniaci
  •