in urma unei raceli am ramas cu secretii in gat

20-07-2009
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
cam de 3 ani am avut o raceala in urma careaia am ramas cu niste secretii in gat. am facut exudat faringian si mi a iesit culturi: klebsiella oxytoca, coci gram poz in diplo, bacili gram neg. aceste secretii sunt zilnice si imi dau senzatia ca se scurg din nas in gat, seara am nasul infundat. am tinut tratament cu antibiotice dar nimic.
4 comentarii
0
20-07-2009, ora 10:31
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat cu experienta si ai rabdare cu tratamentul. Homeopatia iti poate ajuta, in comparatie cu tratamentele cu antibiotice care nu aduc absolut nimic decat distrugerea de foarte scurta durata a unor patogeni in timp ce inlesneste inmultirea altora si mai daunatori.
0
20-07-2009, ora 12:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci o Radiografie SAF. mergi cu ea la ORL.. si o sa vezi care eset diagnosticul si tratamentul corespunzator.
0
27-07-2009, ora 12:32
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
credeti ca poate fi vorba de polipi sau de sinuzita cronica?
0
27-07-2009, ora 12:52
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
este o regula ca daca ai polipi sa sforai? am avut polipi cand eram mica iar parintii mei si au dat seama ca aveam polipi pentru ca sforaiam acum nu am acest simptom.acum am nasul infundat mai ales seara si secretii in gat. iarna cand ieseam afara la frig imi curgea nasul si se si desfunda putin.sper doar sa nu fie nevoie de vreo operatie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  •