Posesie demonică sau schizofrenie?

626 comentarii 1 2 ..... 192021 Înainte ›
0
22-02-2015, ora 09:35
vivi 52
Nu este medic/terapeut
vivi 52
Multumesc din suflet pt sfaturi clara_p !
0
22-02-2015, ora 12:32
vivi 52
Nu este medic/terapeut
vivi 52
Asi indrazni prea mult daca v -asi ruga sa-mi recomandati un medic bun? V-am urmarit comentariile de pe forumuri si am vazut ca sunteti foarte documentata.Eu sufar mult datorita starii fiului meu, nu stiu cum sa-l ajut sa redevina copilul meu de altadata.Stau si ma intreb DE CE i s-a intamplat tocmai lui? A fost cuminte si ascultator, a facut 2 facultati in acelasi timp, a fost alaturi de mine cand am divortat, a avut grija de mine cu toate ca avea 12 ani? DE CE???????????????
0
22-02-2015, ora 18:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Probabil ca are o gena din care i se trage.
Medicul meu de copii spunea ca numai la copiii care invata bine li se trage. Suprasolicita celula nervoasa.

O sa va trimit mesaj pe privat.
Apasati Modificati profilul dv. pe casuta verde din dreapta sus. Si apoi mesaje.
0
22-02-2015, ora 18:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ vivi74

Aveti informatiile inchise. Nu vi se poate trimite mesaj pe privat. Vedeti cum le desetati.
0
22-02-2015, ora 23:15
vivi 52
Nu este medic/terapeut
vivi 52
Am modificat. Multumesc pt ajutor!
0
24-02-2015, ora 00:01
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@vivi 74: Daca ati urmarit comentariile clarei_p si considerati ca e foarte 'documentata' sa stiti ca gresiti enorm.Ati sarit peste comentariile in care ea spune ca principala cauza a bolilor de orice fel, o reprezinta pacatele stramosesti, in special avorturile facute de parinti, bunici, etc, iar ca pacatele sunt platite pana la a 7-a generatie?!Ea recomanda tuturor pe forum, diferite acatiste pentru copii avortati.:)) Va spun aceste lucruri ca sa stiti cu cine stati de vorba, sa stiti de la cine primiti sfaturi... Dupa parerea mea, daca continuati sa ii administrati toate acele medicamente baiatului dvs, care sunt adevarate toxine pt creier si nu numai, in final il veti transforma intr-o leguma, ii 'prajiti' creierul si nu cred ca asta va doriti.Iar psihiatria e o pseudostiinta, asta am mai spus-o pe forum si o mai repet, asta e purul adevar, e adevarul ce poate fi observat studiind orice forum despre tulburari psihice.Asa ca, atentie mare, documentati-va mult mai bine decat clara_p!
0
24-02-2015, ora 00:21
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@vivi 74: Puteti lua legatura cu utilizatorul k.v., o doamna al carei baiat sufera de o forma mai usoara de schizofrenie si care, de asemenea, a avut o experienta foarte neplacuta cu medicatia psihiatrica.Cred ca ea v-ar putea indruma cel mai bine pe calea cea buna, cu baiatul dvs.

@clara_p: Spusesem ca nu mai intervin in sectiunea 'tulburari psihice', dar nu ma pot abtine cand vad ca bantui toate topic-urile si duci oamenii in eroare cu ' cunostintele' tale deprinse de pe paturile spitalelor de psihiatrie, pe care le frecventezi destul de des.
0
24-02-2015, ora 14:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ david90

Daca tu esti mai destept decat toti medicii psihiatrii din lume si esti competent sa dai sfaturi in conditiile in care aiurezi pt. ca refuzi sa iei orice fel de medicatie...
0
24-02-2015, ora 15:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ david90

Tu ai boala pe care din nefericire o are tatal meu. Cu tine oricat ar vorbi lumea si ti-ar explica lucruri banale, cum ar fi acela ca creierul uman se degradeaza in episodul psihotic daca nu primeste medicatie... tu tot pe-a ta o tii.
Sunt satula de oameni ca tatal meu care distrug viata celor din jur pentru ca refuza sa ia tratament.
Ai un delir ca salvezi de la "moarte" pacientii daca nu ii lasi sa ia medicamente si te crezi mai destept decat toti medicii care prescriu asa ceva.

Te las sa deraiezi linistit dar o sa te raportez la Forumul Romedic ca vad ca iar ai inceput sa tulburi linistea cu ineptii.E mai bine sa intri in spital si sa iei o schema de tratament cand delirezi si ai halucinatii decat sa nu te tratezi si sa deraiezi pe diverse Forumuri.

Tu vino cu propuneri si cazuri rezolvate daca te crezi baiat destept, nu cu interdictii in a ne trata.
Eu am la activ 20 de ani de boala si multumesc parintilor mei si le-am multumit de fiecare data cand am intrat in episod si m-au dus la spital sa ma tratez. Foarte bine au facut.

Iar asta e dovada ca medicamentele au functionat si eu am iesit din episod.

Sunt si medici psihiatri in tara care au schizofrenie, se trateaza si merg la serviciu, fac performanta.
0
24-02-2015, ora 18:36
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@clara_p: Chiar as vrea sa-mi faci si mie legatura cu un medic psihiatru care sufera de schizofrenie, vreau neaparat sa fac un control la un astfel de medic...
Eu n-am spus ca virgula k.v. si-a vindecat copilul de schizofrenie prin metode alternative, dar nici psihiatria nu a vindecat vreodata schizofrenia sau orice alta tulburare psihica.Ea a reusit sa isi repuna fiul pe picioare, dupa ce a fost transformat intr-un soi de leguma de mult laudatele antipsihotice.Adica, este mult mai bine fata de cum era cand lua pastile.Intelegi mataluta?! Mataluta ai auzit de sindromul neuroleptic malign?

Iar cei de pe acest topic, ar trebui sa primeasca sfaturi strict de la cei care sufera de schizofrenie, nu de la cei care sufera de TAB.Deocamdata n-am vazut unul care sa ridice in slavi antipsihoticele...

Si chiar tu, clara_p, dadeai ca exemplu pe un alt topic, un utilizator care si-a "distrus partial creierul" de la antipsihotice si care vrea sa dea in judecata spitalul care l-a tratat.Nu conteaza ca omul suferea de fapt de o boala neurologica si ca ii fusese pus un diagnostic gresit...creierul e tot creier si la ala cu o boala neurodegenerativa si la ala cu schizofrenie, antipsihoticele il afecteaza pe primul la fel cum il afecteaza si pe cel de-al doilea, sunt tot toxine pt. ambele cazuri.Cine s-a fript cu ciorba, sufla si-n iaurt.

Daca tot sunt asa de eficiente, poate ar fi cazul sa iti tratezi si tu fanatismul religios, care e tot un fel de psihoza,..sa nu mai ajungi sa recomanzi pe forum acatiste pt. copii avortati si alte prostii...
0
24-02-2015, ora 19:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ david90

Ti-a raspuns viitorul meu sot ca "ai dreptate, medicamentele sunt rele. Dar mai rau este delirul".

In ceea ce priveste copiii avortati, nu am zis eu asta a spus-o Dr. Kenneth Mc All, medic psihiatru american in cartea sa Vindecarea arborelui genealogic pe care o poti citi de pe Scribdt.

In 20 de ani de documentari in cartea lui, prin slujbele facute pentru acei copii si pentru persoanele care facusera avorturi in neam, au avut loc vindecari spectaculoase de boli psihice foarte grave. Plus marturiile parintelui Arsenie Boca pe care daca il contesti, ii contesti pe cei 5.000 de oameni care ii viziteaza zilnic mormantul.

Vindecarile din cartea doctorului Kenneth si vindecarile facute de sfinti, dintre care cel mai important este Sfantul Vasile al Ostrogului - vindecator de boli nervoase au fost singurele de care am auzit in 20 de ani. Vindecari de boli nevindecabile.

Urmeaza sa vii tu cu alte exemple constructive si cu documentatie in afara medicamentelor pe care le denigrezi atat. Nu numai sa iti dai cu parerea nejustificat. Tu deocamdata nu stii cum e sa iti ai copilul in episod psihotic.
0
24-02-2015, ora 19:51
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Slujbele facute pt. copiii avortati de ce nu te vindeca de TAB? :)) Religion is like drugs(or psychiatric medication), it destroys the thinking mind...
0
01-03-2015, ora 11:17
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Se fac slujbe pentru copiii care au murit nebotezaţi?
0
01-03-2015, ora 15:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu, Danihel. Doar rugaciuni personale acasa, milostenie si se aprind lumanari.
Preotul poate face un fel de slujba la inmormantare cred, dar nu e cea oficiala. Sunt niste rugaciuni simple.
0
09-03-2015, ora 23:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ vivi74

Nu mai pot sa va trimit mesaj pe privat deoarece ati inchis optiunea.
Ati ales Informatiile despre utilizatorul vivi74 sunt private.
Dezactivati optiunea.
Nimeni nu va poate trimite nici un mesaj.
0
10-03-2015, ora 16:35
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
@ clara_p

Mi se pare o prostie de opţiune să nu poţi transmite mesaje private,
0
10-03-2015, ora 17:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si mie.
0
10-03-2015, ora 17:23
vivi 52
Nu este medic/terapeut
vivi 52
Imi cer scuze. din greseala. Eu asteptam cu nerabdare mesaj !
0
01-04-2015, ora 16:48
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Îmi place mult la Secţia de Psihiatrie şi îi dau like şi mi se pare cea mai tare din parcare dintre toate secţiile.
Vouă nu vă place?

Care este diferenţa dintre un nevrotic, psihotic şi un psihiatru?
Nevroticul construieşte castele în aer, psihoticul locuieşte în ele iar psihiatrul cere chiria.

Melcul fugea prin pădure ca apucatul şi se întâlneşte cu ursu:
- Melcule, de ce fugi, mă?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi, ce treaba ai tu cu DNA-ul?
- Păi, eu casă, nevastă-mea casa, fi-miu casă, de unde atâţia bani?
Pleacă melcul şi după cinci minute fuge şi ursul, care se întâlneşte cu struţul:
- De ce fugi, băi, ursule?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi, ce treaba ai tu cu DNA-ul, mă?
- Păi, eu blană, nevastă-mea blana, fi-miu blană, de unde atâţia bani?
Pleacă ursul şi după câteva minute fuge şi struţul, care se întâlneste cu maimuţa:
- De ce fugi, struţule?
- Bă, a venit DNA-ul prin pădure şi arestează tot!
- Păi, ce treaba ai tu cu DNA-ul, mă?
- Păi, eu trăiesc pe picior mare, nevastă-mea pe picior mare, fi-miu pe picior mare, de unde atâţia bani?
Fuge struţul şi după câteva minute fuge şi maimuţa. După 50 metri se opreşte maimuţa şi zice:
-Bă, ce să-mi facă mie DNA-ul, că io sunt în curu' gol, nevasta-mea în curu' gol, fi-miu în curu' gol!
0
16-04-2015, ora 11:44
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Totuşi clara_p are dreptate bolile genetice se datorează şi păcarelor strămoşeşti.
0
18-04-2015, ora 15:32
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Nu sunt diagnosticat cu niciuna dintre bolile voastre Schizo, TAB, TOC dar totuşi am unele probleme cu anxietatea şi depresia.

Cine are curajul să-mi pună o întrebare sau mai multe? :)
0
28-04-2015, ora 17:48
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Nu aveţi curajul să mă întrebaţi ceva.

De ce vă este frică nu veţi scăpa! :)

Aţi primit cardul naţional de sănătate? Ce aţi făcut cu acesta? L-aţi acceptat sau refuzat?

Ştiu că unele persoane l-au refuzat din motive religioase.
0
29-04-2015, ora 15:55
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Mi-a sosit cardul de sănătate, unde găsesc şi eu un ATM cu sănătate?
0
29-04-2015, ora 16:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
: )
Vrem si noi !
0
06-05-2015, ora 18:20
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Am parte de acţiune în viaţa mea deoarece au venit la mine doi poliţişti :) şi aceştia au sunat din greşeală la apartamentul meu dar nu mă căutau pe mine ci pe o femeie despre care se presupunea că are domiciliu în blocul unde stau şi eu.

Poliţia nu ştie unde locuieşte şi unde se află.
0
06-05-2015, ora 19:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru tine ar fi fost o adevarata aventura sa te ajute 2 politisti sa ajungi la sectie si acolo sa isi dea seama ca a fost o confuzie : ))
0
08-05-2015, ora 09:45
OAY
Nu este medic/terapeut
OAY
salut, are doresc sa va spun tuturor celor care ati trecut prin acest, , Delir mistic, , si nu ati inteles ce se intampla cu voi in acele momente ca bunul Dumnezeu va incercat iar voi nu ati avut incredere deplina in El. , , Credinta este usa si calea spre viata si intoarcerea de la stricaciune la nestricaciune, , Sfantul Chiril al Alexandriei
0
05-06-2015, ora 22:27
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
Vă salut şi vă pup pe toţi!
0
09-06-2015, ora 20:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si noi pe tine !
0
03-07-2015, ora 09:18
Danihel
Nu este medic/terapeut
Danihel
E = mc2
Adaugă un comentariu / răspuns
626 comentarii 1 2 ..... 192021 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •