SIRIN - imi poate spune cineva cat de eficient este acest preparat impotriva anxietatii? | Forumul Medical ROmedic

SIRIN - imi poate spune cineva cat de eficient este acest preparat impotriva anxietatii?

14-12-2012
Miss Jackson
Nu este medic/terapeut
Miss Jackson
As vrea sa stiu daca a folosit cineva acest produs si ce rezultate a avut in tratarea anxietatii. De asemenea m-ar interesa sa stiu si cu ce alt preparat (naturist) ar putea fi asociat, eventual cu 5HTP sau cu Sleep Optimizer?!

Multumesc!
3 comentarii
0
15-12-2012, ora 05:12
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Dacă v-a fost prescris înseamnă că a fost considerat cea mai eficientă soluţie pentru simptomele dumneavoastră. Discutaţi cu psihiatrul despre simptomele dominante iar în funcţie de acest aspect veţi putea alege şi o intervenţie naturistă.
0
15-12-2012, ora 17:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Ilincuta C.

Incercati, pentru ca fiecare organism poate reactiona diferit la acelasi produs.
Daca nu obtineti rezultate corespunzatoare, mergeti la un medic psihiatru sa va prescrie ceva mai serios.
0
21-12-2012, ora 17:17
Miss Jackson
Nu este medic/terapeut
Miss Jackson
Va multumesc pentru sfaturi, insa observ ca orientarile amandurora sunt catre psihiatru. :-D

Nu, exclus! Cu psihiatrii nu am ce sa discut, de fapt ei, in general, nu prea stau la discutii, asadar nici eu nu am ce sa le spun. :D Glumesc acum, dar in general sunt impotriva psihiatrilor, ei sunt mai nebuni decat pacientii lor. Acum nu mai glumesc. :D

Si am si eu niste fixuri: nu iau medicamente. :-) Ei, situatia nu este chiar atat de grava incat sa fie nevoie sa apelez la medicamente. Am din cand in cand insomnii, de fapt daca nu merg la culcare pana intr-o anumita ora, stiind ca in ziua urmatoare am un program, se declanseaza anxietatea, am impresia ca nu imi mai ajunge timpul sa dorm, ca imi raman prea putine ore (dar doar cateodata se intampla asta) si nu mai pot adormi. De obicei fac in asa fel incat la ora 22.00, maxim 22.30, sa fiu in pat, daca depasesc aceasta ora incep temerile, dar repet: doar cateodata se intampla lucrul acesta.

Si decat sa imi pierd vremea la psihiatru, mai bine merg la Ana Aslan International Foundation. Poate dvs., domnule Nica, fiind psiholog, ati auzit despre aceasta fundatie, acolo se fac teste legate de cum eliminam stresul, participi la discutii cu psihologi foarte bine instruiti la nivel international; din cate am inteles, acolo se pot face chiar si analize foarte aprofundate pentru a se masura nivelul substantelor neurotransmitatoare de la nivelul creierului. Chiar m-as bucura sa stiti dvs. mai multe amanunte si sa ma lamuriti mai bine si pe mine, lucrand in acest domeniu ma gandesc ca poate ati aflat despre aceste lucruri... uitati, puteti sa vedeti aici despre ce vorbesc:

www.brainaging.ro/

Nu, nu mi-a fost prescris Sirin, mi l-am prescris eu singura. :-) Fiind un produs naturist nu cred ca este necesara o prescriptie anume. Mi s-a parut interesanta combinatia de plante si de multa vreme tot vreau sa il incerc, de aceea as vrea sa aflu parerile celor care l-au utilizat, insa se pare ca nimeni pana acum nu stie despre el. O sa il incerc eu totusi...

Multumesc mult, oricum.

Craciun fericit, sarbatori cu pace!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •