Vreau sa slabesc

19-12-2009
medli
Nu este medic/terapeut
medli
Acum 3 ani am fost diagnosticata cu ulcer duodenal.Am tinut un regim special, si acele dureri ingrozitoare care le aveam au disparut treptat.pe parcursul clasei a 12-a, cu stres si nervi nu prea mancam, uitam, 2 mese pe zi.uneori chiar 1.Acuma, am obs ca mi-a cam crescut burta, talia, , mi-a crescut", picioarele...vreau sa fac ceva sa slabesc.am momente cand sunt nervoasa, sa mananc mult.vreau sa fac ceva sa numai mananc asa mult.poate sunt ceaiuri sau pastile impotriva poftei de mancare.Vreau sa am si eu un abdomen frumos, si picioare frumoase.si vreau sa-mi scada sanii, ca nu mai suport.As vrea sa-mi spuna cineva, daca stie, o dieta buna, eficienta si care sa dea intr-adevar rezultate.Nu vreau o reteta scurta(1, sapt, 2) poate sa fie 4-6 luni.Vreau pana la vara sa arat si eu mai bn pt prietenul meu.
4 comentarii
0
19-12-2009, ora 15:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cel mai indicat ar fi să consultaţi un medic nutriţionist, care în funcţie de analizele medicale şi de tipologia dvs., să vă creeze o dietă alimentară adaptată nevoilor organismului dvs. (în niciun caz să nu conţină perioade de înfometare sau de efort fizic supraintens).
Dietele din auzite sau funcţionabile pentru alţii, pot fi eficace, dar pe o perioadă scurtă şi cu efecte adverse de genul efectului yo-yo (slăbiţi şi după acest proces vă îngrăşaţi cel puţin la fel, dacă nu dublu), tocmai de aceea o dietă personalizată are şanse foarte mari de reuşită medicală, chiar pe termen lung, aşa cum bine vă doriţi şi dvs.

Toate cele bune şi sărbători fericite ;)


P.S. Apa de tărâţe de grâu şi spirulina sunt foarte eficiente!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
20-12-2009, ora 09:55
medli
Nu este medic/terapeut
medli
totusi, as vrea sa-mi spuna cineva o dieta buna.plssss!!!!
0
21-12-2009, ora 20:58
medli
Nu este medic/terapeut
medli
dati-mi o idee, un sfat, ce dieta as putea sa tin si sa fie buna.macar spuneti-mi cum sa-mi, , tai" pofta de mancare??exista pastile sau ceaiuri???help, plsssss!!!!!!!!
0
22-12-2009, ora 16:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Puteţi lua câte 3 comprimate de Spirulină cu 30 de minute înainte de cele 3 mese principale.
Spirulina luată înainte de masă creează o senzaţie de plenitudine gastrică, reducând astfel nevoia de a mânca (este foarte benefică, pentru că reduce pofta de mâncare, dar în acelaşi timp hrăneşte organismul cu vitamine, minerale, fitonutrienţi, aminoacizi şi fibre).

Toate cele bune;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •