vreau sa slabesc

04-10-2007
MYRAI
Nu este medic/terapeut
MYRAI
buna ziua, doresc si eu sa slabesc macar 10 kg. -15, am 39 de ani un regim de viata sedentar, sunt dispusa sa fac chiar si putina gimnastica, sa tin o dieta desigur personalizata, ma speria painea la care nu pot sa renunt, desi stiu ca nu este sanatoasa, plina da afanatori painea facuta in casa ma poate ajuta mai mult?; ma poate ajuta cineva?
6 comentarii
0
04-10-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Stiu ca o matusa de-a mea a slabit cu ciorba de varza (?) si paine neagra in loc de paine alba. Dupa parerea mea nu painea este problema ci sedentarismul, grasimile si zaharul !... o alta metoda ar fi lipsirea de masa de seara... inlocuirea ei cu un fruct !
0
12-10-2007, ora 00:00
Deeannax
Nu este medic/terapeut
Deeannax
Nu te ajuta cu nimic painea facuta in casa, doar e din aceeasi faina, plina de aditivi si alte alea. Painea de secara este cat de cat mai putin nociva. Mergi in supermarketuri si studiaza atent etichetele cu info nutritionale de pe fiecare punga cu paine. Vei gasi peste tot asa-zisele paini dietetice. Dar pana nu vei renunta macar partial la ea, rezultatele nu prea se vor vedea. Incearca sa te limitezi la 1-2 felii dimineata, 1 felie la pranz si deloc seara.Pacaleste-te. Tai-o in soldatei, mananc-o in firimituri, sa ai impresia ca e mai multa. Seara incearca sa mananci fructe sau lapte batut, iaurt, rosii cu branza slaba.
0
11-11-2007, ora 00:00
ceransela
Nu este medic/terapeut
ceransela
Daca bolnavul de cancer pulmonar nu poate inghiti tableta TARCEVA, prin ce metoda se poate administra?
Ce se intampla daca se zdrobeste tableta?Cunoasteti caz asemanator?Ce recomandati?
0
11-11-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Matusa mea e din Arad (dar nu stiu cand mai ajung pe acolo. eu sunt din Prahova). Mi-ar trebui si mie pt. metabolism.
0
11-10-2009, ora 14:25
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Ai slabit pe dracu, chestia cu dr catalin moraru miroase a tzeapa de la o posta.
Prespun ca asta e site-ul lui: http://sirophealthy.blogspot.com/, nu?

Are cabinet in Arad? Imi dai o adresa sau un nr de telefon? Ca de adrese de mail de yahoo e plina lumea, e ca si cum mi-as face si eu una cu fecioara_maria@yahoo.com...

Oricum sunt convinsa ca veti gasi suficienti fraieri care sa comande prin posta un sirop de 10 lei pe care sa plateasca 250lei + curier. Iar "healthy" e un cuvant suficient de bine ales pentru fraieri ca sa nu gaseasca siropul pe net, pentru ca in Google acest cuvant are 165 milioane de indexari.

Ce v-ati zis, daca Herbalife vinde de 3miliarde pe an, doara vom vinde si noi macar de 10000USD...
Ca na, slabitul e la moda si se cauta.

p.s.
Daca a comandat cineva si a luat teapa poate face plangere pentru inselaciune.
Pastrati doar mailul de la doctor, ca-l gaseste Politia in 2 zile dupa IP.
0
14-10-2009, ora 09:43
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Bine cristinuca, du-te si comanda 1000 sticle de suc magic. Vezi ca pe alt site a scris ca iti cresc si sanii de la el, asa ca rezolvi mai multe probleme deodata :). Poate iti mareste si inteligenta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •