vreau sa slabesc dar fara ceaiuri si pastile

15-07-2010
adelincik
Nu este medic/terapeut
adelincik
buna.am 20 ani, 58kg si 1.61m si sunt plinutza, vreau sa slabesc сel putin cu 5kg dar nu pot.?Maninc mereu, toata ziua trebuie sa rugum ceva si nicioadata nu ma satur.Mii frica ca am sa devin obeza.Am incercat sa maninc mai putin dar nu ma pot abtine. Din pacate am probleme de sanatate care numi permit sa fac sport, defapt am probleme cu coloana vertebrala care este in form de litera "S" si medicii imi interzic de a face sport.Va rog ajutatima, spunetimi ca sa fac.Multumesc mult.
4 comentarii
0
19-07-2010, ora 16:19
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
trebuie sa faci un efort sa mananci mai putin sau macar consuma alimente bogate in proteine, fructe si legume ca acum se gasesc, evita dulciurile si fara hamburgher sau cartofi prajiti.si nu manca 2 paini pe zi.
0
13-08-2010, ora 17:25
trovare
Nu este medic/terapeut
trovare
ambitie ambitie si iar ambitie si sigur vei reusi sa da0i cele 5 kg jos.incearca sa te feresti de fainoase paste paine etc.mult succes
0
21-03-2011, ora 08:31
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
Daca tot trebuie "rontsai" ceva, rontsaie niste fructe.Daca nu poti face sport plimbate jumatate de ora/zi macar.
0
09-08-2018, ora 11:17
reta robo
Nu este medic/terapeut
reta robo
eu am slabit cu aceasta dieta.. o sa o recomand tuturor:))..este prea buna..5 kg in aproape 2 sapt..da se vede bine tare pe mine..si nici nu am lesinat de foame..miscare nu am facut ca sigur slabeam mai mult..depinde de voi acum..
aceasta e dieta ---------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •