Ameteala
De ceva timp ametesc si simt o presiune in ceafa.Capul nu ma doare si nici in corp nu resimt nici un disconfort.Mi-am facut set complet de analize au iesit foarte bune.Am tratament cu nebilet.Tensiunea si pulsul sunt bune 13.8 12.8 pulsul 65-70-75.Pot lua betaserc pentru acea ameteala care se manifesta cu pierdere de echilibru.Nu am tulburari de vedere sau mers dar totusi imi da o stare care nu este foarte placuta.
1 comentarii
Buna ziua. Da, puteti lua betaserc dar va recomand totusi sa mergeti la un consult neurologic si eventual sa faceti un computer tomograf cerebral. Atentie ca betasercul poate da dureri de stomac si se recomanda precautii la cei care au astm bronsic. Sanatate!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3probleme psihice?
- 4tratament pt otita timp de zece zile si de atunci am probleme: voma, ameteli, arsuri, lesin
- 5palpitatii-cadere calciu?
- 3greata, ameteata, stare de anxietate
- 7Ameteli permanente, dureri de cap, gaze stomacale
- 5Dureri de cap, ameteli, amortirea capului, intepaturi in cap, nod in gat, apasare in piept
- 18Ameteli
- 3Ameteli dupa aerosoli
- 14Dezechilibru, ameteala
- 3parca se misca pamantul precum apa
- 11senzatia de picare din picioare
- 1ametelii si greata
- 6Oboseala, sensibilitate la lumina, usoara ameteala
- 3trombocite mari
- 2Anxietate depresie - Dar de ce ameteli si senzatie de cap greu ?
- 1Presiune in ceafa si urechi
- 0Amețeli, nu pot sta in picioare.
- 6Pregabalin și paroxetina
- 20Ureche înfundata, stare de amețeală
- 0Tiuit în urechi plus ameteli
Mai multe informații despre: Ameteala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: