Grup de suport pentru depresie, anxietate | Forumul Medical ROmedic

Grup de suport pentru depresie, anxietate

215 comentarii 1 2 ..... 7 8
0
01-04-2014, ora 21:35
Anasofia
Nu este medic/terapeut
Anasofia
Buna ziua! Sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi. Prietena mea cea mai buna sufera de depresie de aproape un an. Este stresata si nemultumita atat de munca cat si de viata de familie. Cel putin o data pe saptamana mi se plange si imi cere sfaturi, ba chiar in ultimele saptamani a avut si 2 atacuri de panica. Nu vrea sa mearga la psiholog si deja nu stiu ce sa ii mai spun sau sa o sfatuiesc. Va rog sa-mi recomandati o solutie!
0
02-04-2014, ora 15:05
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Buna ziua,

Anasofia, inteleg ca prietenei tale ii este greu sa intre in cabinetul unui psiholog.
Daca intr-adevar sufera de panica si depresie este nevoie sa apeleze la psihoterapie. Anxietatea si depresia netratate se pot croniciza.
Pe langa sedintele la cabinet, noi oferim clientilor inca alte doua alternative de terapie:
1) psihoterapie prin programul Skype audio-video;
2) inscrierea intr-o platforma profesionala de tratare a tuturor formelor de anxietate (panica, fobii, stres etc.).

Tehnicile folosite, durata, costul si eficienta acestor sedinte sunt similare cu cele tinute la cabinet.

Anasofia, sper ca aceste recomandari sa ii fie utile prietenei tale.

Succes!
Psiholog Roxana Patrascu
0
03-04-2014, ora 22:16
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologul nu e chiar asa o sperietoare :)
Dimpotriva, prietena ta va gasi un mediu prietenos si un om deschis, care poate aborda orice subiect fara prejudecati (la cabinet sau din fata computerului)si nu judeca pe nimeni; psihologul incearca sa inteleaga prin ce trece, ii este alaturi emotional si o invata metode si tehnici care sa o ajute sa-si invinga temerile si sa se simta mai bine si pe care sa le aplice ea insasi dupa terminarea terapiei.

Mult succes, eu zic ca merita sa incerce!

Ana Badita
0
24-04-2014, ora 16:06
Psiholog Pătraşcu Roxana
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pătraşcu Roxana
Anasofia, cum se mai simte prietena ta? A reusit sa isi rezolve problemele?
Cateva informatii despre anxietate, depresie si tratamentul acestora poate citi accesand aceste link-uri:
http://www.romedic.ro/patrascu-si-pirvan-psihoutil/articol/14322

http://www.romedic.ro/patrascu-si-pirvan-psihoutil/articol/14326

Cu bine,
Roxana Patrascu
0
31-12-2015, ora 17:59
Psiholog Gabriel Pîrvan
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Gabriel Pîrvan
Noul an să vă aducă speranţă, sănătate şi fericire!
La mulţi ani!

Gabriel PÈ‹rvan psihoterapeut
Adaugă un comentariu / răspuns
215 comentarii 1 2 ..... 7 8

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul