pete rosii aparute pe corp in urma consumului de alcool

20-01-2009
niros88
Nu este medic/terapeut
niros88
buna ziua.
prima data acum mai mult timp am crezut ca am varsat de vant(dupa ce consumasem cateva beri), insa a doua zi disparusera toate petele... dar a ramas o stare pe care as caracteriza-o ca arsuri pe gat, dupa care m se umple gura de saliva... nu aveam nicio simptoma, daca nu consumam alcool nu neaparat in exces, acum ori de cate ori beau m se inrosesc ochii, imi ies pete in special pe umeri si spate, si am acele arsuri de care ziceam... nu am mai baut de o luna, deloc. insa a inceput sa imi revina starea de rau.. fara pete oricum. nu stiu cat de bine m-am exprimat, dar sper sa fi caracterizat destul de bine. multumesc.
4 comentarii
0
20-01-2009, ora 09:42
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Daca e de la alcool se pare ca ti a afectat ficatul.arsurile pot fi de la o gastrita.
ar fi bine sa mergi la un medic.
Numai bine!
0
20-01-2009, ora 12:30
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Si eu cred ca este o reactie a ficatului, cel mai bine ar fi sa consulti un medic si sa nu mai bei alcool
0
20-01-2009, ora 17:17
lorivali
Nu este medic/terapeut
lorivali
CE CULOARE ARE URINA?
TE POTI GANDI SI LA PORFIRIE CUTANATA TARDIVA, DESI E O BOALA RARA, DAR TREBUIE MAI MULTE TESTE, TGP, TGO, BILIRUBINA, URO SI COPROPORFIRIRNE URINARE, ELECTROFOREZA PROTEINELOR.
0
26-01-2009, ora 13:31
lorivali
Nu este medic/terapeut
lorivali
Daca urina e norml colorata, iar petele dispar si nu sunt insotite de vezicule cu lichid, mai ales la expunerea la soare e foarte putin probabila porfiria cutanata tardiva.
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele consumului de alcool asupra performanțelor sexuale la barbați
  • Pot să beau alcool dacă iau medicamente?
  • Alcoolul, femeile și disponibilitatea sexuală
  • MIT: O tărie consumată înainte de masă crește pofta de mâncare
  • MIT: Cafeaua combate mahmureala
  • MIT: Alcoolul te ajută să dormi mai bine
  • Exercițiile de aerobic pot proteja ficatul de efectele consumului cronic de alcool
  • Consumul moderat de alcool - chiar atât de benefic pe cât credem?
  • Un nou tratament pentru dependența de alcool
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.