Sotia indragostita de amant. Ce pot face?

123 comentarii 1 234 5 Înainte ›
0
15-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
brigitte, Mucho Dolor are si o poza cu respectivul din cate am inteles!!ar fi bine daca ti-ar arat-o ca poate fi doar o coincidenta!!sper sa fie o coincidenta ca este destul de trist si asa...offf...
0
16-08-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
si nu se va sfarsi aici...vor mai fi cateva lovituri, care urmeaza.Eu spun ca aici e mana destinului.Iar cu destinul nu e de joaca.:)
0
16-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
lovitura de gratie ar fi sa intre si respectivul pe forumul asta...doamne ce mica e lumea!!
0
17-08-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
De citit sigur a citit ceea ce s-a spus aici?Dar oare are curajul sa scoata o vorbulitza?
Da, lumea este foarte mica...cateodata prea mica spre nefericirea unora:))
0
17-08-2008, ora 00:00
Mucho Dolor
Nu este medic/terapeut
Mucho Dolor
O viata intreaga am facut misto de telenovele.Din nou m-am inselat. Am vazut acum ca telenovelele sint chiar mai palide decit viata reala. Regret ca nu am fost destul de stapin pe mine insumi ca sa ma abtin atunci cind am hotarit sa-i dau numele...Daca o faceam s-ar fi evitat cel putin deznodamintul asta ireal.Cred ca cel putin deocamdata ar fi intelept din partea mea sa incetez postarile aici.Din nefericire, dintr-un strigat dupa ajutor totul risca sa devina un fel de "soap-opera" cu personaje reale. Totul a luat o turnura pe care nu mi-o imaginam si pe care n-o doresc. Brigitte (nu vreau sa-ti spun pe numele real aici), regret ca s-a intimplat asa.normal ar fi fost ca o singura persoana sa sufere.si persoana aia nu esti tu.si nici eu.
0
17-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mucho Dolor dupa parerea mea nu ai gresit cu nimic!!faptul ca sotia lui a descoperit unele lucruri de aici, mai devreme sau mai tarziu tot avea sa afle de undeva, plus ca daca respectivul se "ocupa" cu "vanatoarea" de femei, sunt sigura ca sotia ta nu este nici prima si nici ultima victima a "ciolanosului"!!acum brigitte ti-a lasat nr ei personal si cred ca nu ar fi rau sa vorbiti in particular si sa incercati sa gasiti o solutie la problemele voastre pt ca acum este si problema ei iar unde-s doi puterea creste!!eu te-as ruga sa ne mai tii si pe noi la curent cu ce se va mai intampla in viitorul apropiat, pt ca suntem si noi un pic implicati in povestea asta si sigur am vrea sa cunoastem deznodamantul acestei triste povesti!!eu sper din tot sufletul sa fie o poveste cu happy end!!iti doresc sa fii puternic si sa incerci rezolvi problema cu calm si cap!!si brigittei ii doresc la fel si ganditi-va ca sunt implicate si niste suflete nevinovate in treaba asta si ei nu trebuie sa aibe habar de ceea ce se intampla!!va doresc mult succes!!
0
17-08-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
interesanta.intimplare,...soarta.:)cred, ca multi dintre noi au trecut prin astfel de momente, au suferit...in liniste, altii sau sinucis...nesuportind...tabloul ce se creea la orizonzul vietii lor...altii sau zicnit..., imi amintesc acum de un caz din blocul vecin...era o superba doamna la 40 de ani, casatorita cu un " ciudat" ca sa nu-l numesc altfel.usor prostut..., dar care se pare ca la 41 de ani s-a saturat de ea...si a fugit cu o alta.Frumoasa doamna a suferit..mult, a dat in darul betiei...si...a disparut.undeva.cindva...de nu mai stie nimeni..in ce spital zace.Brighite...si Mucho Dolor..nu are legatura cu cazul vostru...insa...am adus vorba...doar..ca sa incercati...sa iesiti un pic din subiectivism.E greu...stiu.Insa...istoria voastra...e una care se repeta...de sute si mii de ani.poate in alte imprejurari...insa se repete.si in acelas TIMP E UNICA.asa cum fiecare din voi e unic...fieacre din voi poate sa ia hotariri..unice...hatariri care nu au mai fost luate.de altii.Fiecare reactioneaza atfel., fiecare...trebuie sa se analizeze..sa stie ce e mai important pt el insusi.in contextul..in care nu uitati:" TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA DIN VIATA TA "..O prietena.mi-a povestit acum 10 ani...mergea pe o alee in Bucuresti...si a dat nas in nas..cu sotul ei care tinea de mina si se saruta cu o necunoscuta.ea..a hotarit instantaneu..sa joace rolul unei colege de facultate." buna...ce demult nu ne-am vazut.de ani de zile de cind am terminat facultatea...bla bla." Sotul...sub stare de soc..nu a reactionat nici cum., a conversat mai mult cu fata., ca apoi sa-si ia ramas buna., iar seara acasa...nu a amintit nimic de aceasta intimplare...au facut dragioste...nebuneste...si pina ieri...nici unul nu a zis nimic despre aceasta intimplare-Ieri insa., sotul..si-a cerut scuze...si a zis ca doar pe ea..a iubit-o...toata viata...Sunt oameni...destine...pe care le auzim...le vedem.insa cind le traim noi insine...cind ni se intimpla chiar noua.devin mai intense decit ne-am fi putut imagina vreodata.daca credeti...insa in relatia voastra.indiferent..cit pare de alterata...V-A SUPRAVIETUI..cu siguranta.sau poate...DESTINUL A VRUT SA VA SPUNA CEVA.
mult succes.
0
18-08-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Mucho dolor...sa nu iti para rau niciodata de ceea ce ai facut.Trebuie sa iti para rau doar de ceea ce nu ai facut.Nu incerca sa te gasesti vinovat pentru incurcatura care s-a produs.Nu ai facut decat sa cauti calea de a trece cel mai usor peste acest hop.Nimic nu e intamplator, totul e cu un scop.Doar ca in astfel de momente suntem orbiti de durere...si nu putem sa intrezarim partea buna a lucrurilor.Indiferent de ceea ce se va intampla...capul sus!!!!
0
22-08-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna la toata lumea! Nu inteleg ce se intampla! Acu vin din concediu si vad ce nu vroiam sa vad. Sfarsitul telenovelei ??????
Trist si deprimant !
0
24-08-2008, ora 00:00
alabala portocala
Nu este medic/terapeut
alabala portocala
Adevarat trist si deprimant final de telenovela...L-as intreba pe domnul Muchacios asta care scrie pe forumuri in loc sa isi caute bubele in familie: 1) intamplator a aflat sotia amantului de acest forum? Daca zice DA, nu il cred...2) si-a inselat vreodata nevasta? 3) daca munceau amandoi de dimineata pana seara, ea facea yoga si se ducea fara el prin tabere, cand se plimbau impreuna de mana sarutandu-se?
0
24-08-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Dar de fapt de ce spuneti ca este un final trist?Mie nu mi se pare a fi un final.Poate ca oamenii au reusit sa treaca peste acest hop.Poate ca au ajuns sa inteleaga ca in viata nu situatia materiala este cea mai importanta.Poate ca au hotarat sa isi gaseasca preocupari comune si sa aiba mai mult timp pentru ei doi.Nu e de comdamnat faptul ca a intrat pe acest site sa isi spuna durerea si chiar sa ceara un sfat.Comunicarea cu cei din jur este foarte importanta.Poti afla multe lucruri, poti invata multe lucruri...pe care poate grijile cotidiene si monotonia care se asterne la un moment dat in viata noastra, nu ne lasa sa le vedem...si mai ales sa le percepem ca fiind atat de necesare si benefice pentru noi.Omul invata din greutatile si problemele pe care le intampina.Si...eu cred totusi ca e pura coincidenta in faptul ca Brigitte a dat peste acest site.(sa nu uitam de viteza cu care circula informatia pe internet).E foarte logic.Omul nu vroia sa apara probleme in familia respectivului.Deci nu vad nici un interes.Dar hai sa luam pe altii la "3 pazeste"de dragul de a fi recalcitranti!!O seara buna tuturor!!
0
27-08-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Chiar imi placea cum isi spunea durerea mucho dolor - Din suflet!
Imi pare rau de el !
II doresc sa-si gaseasca linistea langa cea pe care o iubeste iar pe noi, prietenii de suferinta, sa nu ne uite.
Multa sanatate la toata lumea!
Aliss
0
27-08-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
alabala portocala...poti sa judeci precum vrei, dar.CINE ESTI TU?...esti tu perfectiunea?...tu nu ai gresit niciodata?esti casatorit????( A).sti macar despre ce se vorbeste???...ai reusit Tu sa traiesti 20 de ani linga o singura persoana?????...si asta pt simplul motiv ca o iubeai.ar fi interesat...sa adaugi si astfel de comentarii...povesteste un pic despre tine.
0
27-08-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
Brighite,.sunt inca multe alte femei in situatia ta.itzi doresc MULTA FORTZA SUFLETEASCA.sa alegi drumul care crezi ca e cel mai bun pt tine.daca mai intri...scrie si tu...cum percepi tu situatia.si., poate ca si TU -.ar fi...interesant sa scri., nu ca sa faci spectacol., aici, ci, pur si simplu...sa vezi ca potzi atrage simpatia cititorului si de partea ta. Eu una cred ca ar fi posibil.E o INCERCARE: Nu stiu prea multe despre Yoga...dar cred, ca fiind ceva ce se practica de mii de ani de oameni trebuie sa aibe legi care...chiar fac bine.corpului si sufletului.Iar TU ca un practicant al acestei" arte"...ai putea sa arati lucrurile intr-o alta lumina. Fiecare medalie are doua fete.TE LASI PROVOCAT??????.sau preferi fuga unui LAS.
0
02-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Mucho Dolor o fi uitat oare de noi...? Sper macar ca s-or fi rezolvat problemele intre ei!!
0
02-09-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Eu cred ca aceasta tacere e de bine!!!Daca nu era bine...mucho dolor intra in continuare!!Deci uite ca mai exista si romani fericiti:))
0
02-09-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Partea trista e ca nu stim ce e cu Brigitte...chiar daca ii este greu acum, sunt convinsa ca pe urma ii va fi mai bine!!
0
02-09-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
si eu cred ca e de bine.
acum.trebuie totusi sa pastreze o perioada de tacere...din moment cei pare rau...ca s-a ajuns la o nuvela.Live.
0
02-09-2008, ora 00:00
un om necajit
Nu este medic/terapeut
un om necajit
Parerea mea e ca situatia s-a complicat enorm. M-as bucura ca totul sa se fi terminat cu bine. Din pacate nu cred. Scandalul e prea mare iar Mucho Dolor s-a resemnat. Nu e numai durerea lui e si durerea Brighitei de care se simte vinovat. Se invinovateste prea mult.
Pacat. Atunci cand nu stii sa te opresti in a oferi trandafiri sigur vei primi scaieti
0
03-09-2008, ora 00:00
andalusia
Nu este medic/terapeut
andalusia
om necajit...itzi spun sigur ca e mai bine., sau cel putin spre bine.: caci astfel de istorii nu se termina de pe o zi pe alta.Si tie om necajit. Crede-ma fruntea sus, o sa rasara soarele si pe strada TA...trebuie decit sa te bucuri de el.Vezi...deja de aici se vede...cum privesti totul cu pesimism..., atragi pesimismul. Gindeste optimist...insa realist. Bucurate de ceea ce ai.NU de ceea ce ai putea avea. Ai un pic rabdare cu tine insutzi. uitete la ceea ce e frumos.Si crede-ma te intzeleg mai bine decit crezi.am trecut exact prin ce ai trecut si tu.si poate pina la un anumit punct am gindit...la fel ca tine.
0
07-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
si cand ma gandesc acum ca eu tot timpul imi doream sa ma fi nascut baiat, pt ca aveam impresia ca ei sufera mai putin decat noi dar se pare ca nu este asa, suntem cam la egalitate cu diferenta ca ei au doar putere fizica si atat!!chiar ma bucur ca sunt femeie!! ;))
0
07-09-2008, ora 00:00
alabala portocala
Nu este medic/terapeut
alabala portocala
Femeile mai au ceva in plus: simtul ridicolului foarte dezvoltat! Uita-te la Muchos Muchachos asta: am dedus cine e din text. Intamplator il cunosc destul de bine. Mi-e sila cand vad ca scrie pe aici. Telenovela ar fi completa daca ar descrie si nenumaratele lui aventuri. Ce i s-a intamplat sotiei lui nu a fost deloc intamplator. Nevasta yogina nu si-a gasit iubirea dupa 20 de ani de casnicie pentru ca el era cum se descrie. Dimpotriva. Eu le urez amandurora sa le fie bine indiferent ce decid. Sotiei amantului i-as recomanda (daca nu a facut-o inca) sa-i puna domnului bagajele la usa. Indiferent cat de greu i-ar fi dupa. Animalul care isi aduce amanta in casa, o prezinta nevestei, poate copilului, nu trebuie sa i se mai dea nici o sansa. Aceste lucruri nu se pot uita.
0
07-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
cu siguranta femeile au mult mai multe in plus fata de barbati!!adevarul este ca noi am auzit doar parerea lui, probabil daca ascultam si varianta ei ar fi fost cu totul altfel si poate ca ii dadeam dreptate ei... cei ce isi aduc parasutele in casa unde locuiesc cu sotia si poate si copilul sunt niste ratati ai societatii!!nu stiu si nu cred ca voi intelege vreodata ce se afla in capul acestor nemernici!!probabil nimic...
0
08-09-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Alabala...suna aiurea tot ceea ce spui tu aici.Sincer...nu te cred ca il cunosti.Eu cred ca doar cauti sa alimentezi negativ chestia...si poate ca iti ai scopul tau.
Nu o fi fost poate el usa de biserica...dar daca ea nu a simtit asta...zau daca e vreo problema.Nimeni nu e perfect, dar in viata trebuie sa stim sa ne pastram echilibrul...
0
08-09-2008, ora 00:00
alabala portocala
Nu este medic/terapeut
alabala portocala
Walkiria, ce anume ti se pare aiurea din tot ceea ce spun eu? Ca el nu a fost usa d ebiserica, vad ca accepti si tu...atunci ce e aiurea? Ca nimic din ceea ce se petrece nu este intamplator? Este loc comun. Nu tin neaparat sa ma crezi tu ca il cunosc pe individ, oricum mie imi provoaca greata. Si nu doresc sa ma justific tie de ce. As fi curioasa daca domnul - -ca asa se numeste-va recunoaste vreodata ca nevasta-sa a luat-o razna din cauza lui.
0
09-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
hai ca ar fi tare ca alabala portocala sa fie chiar sotia lui!!
0
09-09-2008, ora 00:00
alabala portocala
Nu este medic/terapeut
alabala portocala
:)) ar fi, dar nu sunt...Doamne fereste!
0
09-09-2008, ora 00:00
walkiria
Nu este medic/terapeut
walkiria
Da...ce sa spun.Nu stiu in ce masura cunosti tu situatia lor de aceea chiar nu pot sa spun nimic.Oricum, mie personal mi s-au parut ostentative replicile tale.acest lucru denota o oarecare implicare din partea ta.Noi aici, nu am facut decat sa incercam sa dam un sfat cuiva care ni l-a cerut.Nu suntem aici sa judecam...sa dam amploare problemelor unei persoane, prin a creea scenarii sau a despica firul in patru.Daca ar fi venit ea...sotia...am fi incercat asa o sfatuim pe ea...Cert este un singur lucru...intr-o relatie, in momentul in care apar probleme, este clar ca exista 2 vinovati.Fiecare isi are dreptatea lui, nemultumirile lui...si singurii care pot rezolva problema...sunt ei doi.Eu sper din suflet ca in cazul de fata problema s-a rezolvat si le doresc numai bine.O zi buna !!!
0
09-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
sunt de acord cu walkiria ;)
0
10-09-2008, ora 00:00
EEENNE
Nu este medic/terapeut
EEENNE
Draga Mucho dolor, intamplator il cunosc pe "d-nul" -.
-*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns
123 comentarii 1 234 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul