Am nevoie de sfatul unui medic nutritonist!

23-01-2012
gabriela iustina
Nu este medic/terapeut
gabriela iustina
Buna!As dori si eu un regim ca sa pot slabi am 1, 61 si 56 de kg..am facut sala ceva vreme am slabit pentru k am avut 58 de kg..qm as putea slabi?Va rog sa imi dati un regim alimentar.Multumesc!
3 comentarii
0
23-01-2012, ora 20:14
Marius P.
Nu este medic/terapeut
Marius P.
Mancarea este principalul factor care te va ajuta sa slabesti.In primul rand cantitatea este cea care ne "ajuta" sa punem punem kg pe noi.Incearca sa mananci putin...cam de 3-4 ori pe zi max.La ora cel mult 19 sa fie ultima masa.Nu mai manca paine deloc(nici chiar cu ciorba...etc).Nu mai atinge deloc tot ce este prajit.Manaca cat de multe salate, orez, pui gratar sau fiert, peste la cuptor-poti manca si somon chiar daca este gras pt ca contine proteine bune, paste la fel, dar nu cu sosuri grase si in cantitati mici.Nu mai manca deloc prajituri sau ciocolata-cea neagra este ok, dar cantitati mici.Incepe ziua cu o farfurie de cereale (plina in fibre) si cu lapte degresat max 1% grasime.IDEAL ar fi sa faci un cardio la prima ora cand te trezesti pe stomacul gol...astfel arzi grasimea mult mai repede.(asta daca mai mergi la sala).Un lucru f important..incearca sa mananci cand NU iti este foame...astfel vei manca cantitati mici..daca mananci cand corpul iti cere...din pacate de cele mai multe ori, mancam mai mult decat trebuie...Succes in prog de slabire:)...sper ca am putut sa iti fiu de folos:) marius p golden-med.ro
0
23-01-2012, ora 23:18
gabriela iustina
Nu este medic/terapeut
gabriela iustina
Multumesc frumos!
0
06-02-2012, ora 23:38
SIC
Nu este medic/terapeut
SIC
AM 1.73 SI AM 77 KG AM FACUT SPORT 8 ANI NU PAR GRASA DAR STIU CA TREBUIE SA AM CAM 70 DE KL AM 32 DE ANI.CE TREBUIE SA FAC SPORT NU MAI POT DIN CAUZA PROBLEMELOR DE SANATATE (COLOANA)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.