anxietate si atacuri de panica

06-05-2013
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
buna ziua, iau seroxat de 5 zile 10 mg dimineata si ma simt foarte rau, tulburare vizuala, muschii moi, respiratie grea, amorteala fetei, batai rapide ale inimii, vertij.pierdere de echilibru, mai iau si anxiar 3 jumatati pe zi de 1mg.nu stiu ce sa fac sa-l intrerup sau sa-l continui?va multumesc
7 comentarii
0
06-05-2013, ora 14:53
blajan_andrei
Nu este medic/terapeut
blajan_andrei
Cand ai inceput tratamentul ? Cel mai bine e sa stai de vorba cu psihiatrul care ti le-a prescris, sa ii spui ce simptome ai..
0
06-05-2013, ora 17:42
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
acum 5 zile dar o sal intrerup ca nu ma sint bn imi da si pierderi de echilibru, arsuri in tot corpul, de maine in intrerup si merg decat pe anxiar si gabaran pentru arsurile astea din corp, ce ziceti este bn credeti ca o sa-mi dea ceva reacti daca il intrerup, dar am doar 5 zile de tratament nu cred ca ar avea ceva?
0
06-05-2013, ora 18:33
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
credeti ca poate sa apara sevraj ul dupa 5 zile de tratament cu seroxat 10 mg pe zi?
0
06-05-2013, ora 23:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ costi266

Nu cred ca o sa-ti apara sevraj dupa 5 zile de tratament, dar trebuie vorbit cu medicul tau despre ce scoti din medicatie si cu ce ramai. S-ar putea ca seroxatul sa nu dea deloc sevraj. Mie nu mi-a dat. L-am intrerupt dupa un an.
0
07-05-2013, ora 08:29
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
medicul nu mi rasp la tel, multumesc mult pt sfat, va scriu daca apare vreo simtoma
0
08-05-2013, ora 13:29
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
Buna ziua am si eu o problema daca poate cineva sa ma sfatuiasca, am intrerupt seroxatul deoarece imi era ff rau si au trecut daua zile si starile de rau nu mi dispar acum iau anxiar si tonotl n si cate un xanax de 0, 5, va rog dati mi un sfat, multumesc
0
09-05-2013, ora 21:47
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
buna ziua chiar nu stie nimeni cand dispare iritabilitatea asta dupa intrerupere de seroxat ?nici nu pot sa ma ating pe par ca imi vine ameteala si pierdere de echilibru parca am apa in cap si in urechi, intepaturi si arsuri nu pot sa mananc, am slabit 10 kg, dupa ce imi revin din starea asta incerc 5-htp, am auzit ca este super bun si nu da reactii adverse, stiti ceva despre el??va rog dati-mi un sfat, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul de panică
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Dependența față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia și anxietatea
  • Anxietatea poate influența negativ luarea deciziilor
  • Aplicația pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea și depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii și femeile sunt mai predispuși la anxietate
  • Cum recunoști atacul de panică?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.