Prezint tulburari de atentie, in special de memorie uneori, oxigenare slaba a creierului

03-04-2020
cristina0321
Nu este medic/terapeut
cristina0321
Buna ziua! Am facut EEG, tomograf au iesit normale, mi s a recomandat sa fac un test polisomnografic in capitala, pentru tulburari de somn. Ma trezesc noaptea, adorm greu, sunt obosita pe timp de zi. Am tahicardie sinusala(puls marit). Asta a vazut neurologul cand m a consultat cu oxigenometrul dar si psihiatrul care imi mai ia tensiunea, cat si medicul de familie cand foloseste stetoscopul. Am fost si la cardio dar mi a recomandat propanolol cum mi a recomandat si psihiatrul pentru fenomene de acatizie, sindromul picioarelor nelinistite.
Ce este de facut?
Am incercat piracetam de 400 si 800, pramistar de 300(jumatate de pastila) sau una de 600mg. Nu m au ajutat. Ce sa fac in situatia asta? Pentru acatizie si nelinistea picioarelor, psihiatrul mi a mai recomandat Fevarin 25/50 mg iar neurologul duloxetina(dulsevia) de 30 mg. Nu ma ajuta in sensul asta.
Am mai luat pentru agitatie si hiperactivitate modafinil(aspendos de 200), bupropion de 150 si chiar Concerta(metilfenidat) Mai rau ma agita. Am folosit si haloperidol care la fel a agravat, rispolept care imi da stari de rau.. si olanzapina care imi dadea fenomene extrapiramidale(contractii musculare)
TSH este normal, prolactina nu este marita, a mai fost dar nu f mult.
Tpo a iesit marit si mi s a recomandat magneziu, zinc si mai ales Seleniu.
Ce este de facut?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.