vreau sa slabesc 15kg. vreau o dieta de 1100kcal

30-05-2008
cristina*cris
Nu este medic/terapeut
cristina*cris
ma numesc cristina si am 22 de ani. nu stiu ce s-a intamplat cu vointa mea pt ca de 2-3 ani iarna ma ingras, cum incepe primavara ma pun pe diete si odata ce ajung la targhet nu mai tin cont de ce pap si ma ingras la loc, este ca un ciclu al vieti.acum vreau sa nu mai ingras dupa ce dau jos cele 15 in plus.mi-am facut calculul dieta si mi-a recomandat o dieta de 1100kcal. am nevoie de un meniu. va rog
13 comentarii
0
30-05-2008, ora 00:00
cozet
Nu este medic/terapeut
cozet
-*
Calculator nutritional - Ratia zilnica de calorii vezi la ce te poate ajuta calculatorul...



(*modificat de administrator)
0
30-05-2008, ora 00:00
camyane
Nu este medic/terapeut
camyane
pe langa dieta..care la un momendat va fi cel mai mare dusman al tau... incearca sa faci si exerciti fizice, astfe si dieta va avea un efect mult mai bun...este important si cate calori kcal consumi nu numai cate.mananci
0
06-03-2009, ora 17:38
lauran
Nu este medic/terapeut
lauran
buna ziua.sunt ramona si am 35 de ani.imi doresc foarte mult sa slabesc am 1, 69 /96kg, as fi dorit o dieta personalizata dar am inteles ca trebuie sa te consulte un nutritionist inainte.as dori sa stiu ce sa mananc si ce sa nu mananc.
0
13-03-2009, ora 13:51
flory75
Nu este medic/terapeut
flory75
AJUTOR!!!!!!!am 33 ani si 78kg!!!! ce ma fac??? am si o gramada de celulita???si in plus am si glanda tiroida!! cine ma ajuta ??vreau sa dau jos macar 10 kg pina la vara.reusesc??
0
25-03-2009, ora 13:57
pestisoruldeaur
Nu este medic/terapeut
pestisoruldeaur
Cum sa slabiti, fetelor cand voi nu aveti prietene????????????? Nu aveti pe cineva care sa va motiveze si sa va sustina!!! Nu puteti slabi, renuntand la mancare, nu puteti avea supletea dorita daca nu aveti oglinda potrivita care sa va arate adevarata voastra imagine. Of! Cititi " DIETA MINTII " de Bogdan Tudor si veti vedea ce se ascunde in spatele unui kilogram depus, veti vedea cate framantari, cate frustrari, negari se ascund intr-o ciocolata, fie ea si amaruie. Eu sunt ok acum si daca eu sunt atunci voi de ce nu ati putea fi???
0
16-05-2009, ora 16:43
terapeut_nutritionist
Identitate neconfirmată
terapeut_nutritionist
Buna ziua tuturor, se pare ca slabirea e cea mai mare problema a tuturor tinerilor din ziua de azi, sau mai bine spus nu doar a tinerilor ci si a copiilor cuprinsi intre 6 si 14 ani.
Obezitatea nu tine de aspect fizic, ci este o boala si trebuie tratata ca atare.Slabirea nu este o joaca, azi slabesc.maine nu mai am chef.si peste o saptamina slabesc din nou.
Daca va hotarati sa slabiti, faceti-o pina la capat, si nu dupa diete "auzite", sau "testate" de altii pe internet.
Internetul este accesibil pentru toata lumea in ziua de azi si fiecare are dreptul sa isi dea cu parerea despre o dieta sau un regim pe care l-a testat mai mult sau mai putin, dar asta nu inseamna ca trebuie sa il luati ca atare si sa il testati si dvs.
Cele mai bune diete sunt cele personalizate, in functie de varsta, sex, stil de viata si nu in ultimul rand problemele de sanatate pe care le are fiecare dintre dvs.
E mai mult usor sa accesezi o pagina de web unde sunt sute de diete, e adevarat, dar oare chiar merita sa testati pe corpul dvs????????oare chiar merita sa riscati sa ajungeti intr-o stare avansata de anemie, sau cu multe alte probleme de sanatate datorita unei diete neadecvate????????
Consultati persoane competente care va pot ajuta cu o dieta potrivita pentru dvs.
E adevarat ca un tratament eficient nu este gratuit, si poate acesta este unul din modivele pentru care multi opteaza varianta dietei."de pe internet", dar inainte de a lua o decizie, puneti-va totusi intrebarea:
Oare chiar nu merit eu sa investesc bani in corpul meu si sanatatea mea??merita sa imi bat joc de el????

-*



(*modificat de administrator)
0
12-06-2009, ora 18:27
catalinakaty17
Nu este medic/terapeut
catalinakaty17
buna, am 20 de ani si ma deranjeaza foarte tare pielea mea.am fost putin mai grasa, am slabit iar pielea mea sia pierdut elasticitatea si mam umplut si de vergeturi.as vrea sa stiu ce exerciti fizice ar trebui sa fac ca sa imi revin?problema e ca nu pot sa fac prea mult sport deoarece ametesc, si nu inteleg de ce?pote ca sunt dezhidratata?nu as vrea sa mai slabesc[am vreo55kg si 1.63] dor sa imi rezolv problema cu pielea
0
28-12-2009, ora 01:02
vmm
Nu este medic/terapeut
vmm
Salutare tuturor!
Sotia mea a inceput un sistem de control al greutatii bazat pe produsele de la Herbalife combinat cu o alimentatie sanatoasa (fara fast food, fara bauturi pline de zaharuri, coloranti si E-uri, fara bomboane, ciocolatele si alte porcarii). La inceput am fost destul de sceptic in ceea ce priveste aceste produse insa documentandu-ma ceva mai bine am descoperit adevaratul potential al acestor produse. Rezultatele sunt evidente in ceea ce priveste scaderea in greutate a sotiei precum si in tonusul si energia emanata de ceva vreme incoace. Si noi, barbatii (la fel ca voi, femeile) avem anumite cerinte cu privire la modul in care aratam si in care suntem perceputi din punct de vedere fizic de cei din jurul nostru, astfel incat m-am hotarat ca incepand cu 1 ianuarie 2010 sa dau jos cele 15kg pe care le am in plus si care ma situeaza la limita superioara a primei forme de obezitate.
-*


(*modificat de administrator)
0
30-12-2009, ora 15:10
ancuta ancuta
Nu este medic/terapeut
ancuta ancuta
salutari tuturor!!!as vrea sa slabesc deoarece am luat in greutate cu sarcina si acum nu pot slabi nu ca nu pot dar nu am destula vointa ce as putea face?la sala mi rusine sa ma duc deoarece sunt prea grasa!!acasa mi lene sa fac exerciti!!dar vreau sa slabesc!!!problema e ca am probleme cu sotu din cauza kg in plus si eu nu pot face nimic! vreau sa mor!!!
0
27-02-2010, ora 09:44
vmm
Nu este medic/terapeut
vmm
Eu am slabit 15kg folosind HERBALIFE! Ma mentin usor la greutatea actuala sunt plin de energie. Nu am senzatia aceea permanenta de foame pentru ca proteinele vegetale (din soia) precum si cele animale obtinute din alimentele preparate in casa (ciorbe, fripturi, etc) combinate cu fibrele de ovaz consumate regulat imi ofera senzatia de satietate REALA!
pentru Felicia_TM:
Absolut oricine poate sa-si faca reclama pe GoogleAdsense cu sume destul de mici. Asa ca reclama nu reprezinta o garantie a seriozitatii firmei respective. (vezo Mc Donalds, care are reclama peste tot dar care nu ofera decat moarte sub masca faimosului lor clovn.
Pe wikipedia oricine poate sa scrie! Chiar si tu! Iar daca esti un adversar al...cartofului poti sa spui ca este toxic (chiar daca omiti sa spui ca numai coaja are aceasta proprietate)
Nu stiu nimic despre ecofit, n-am incercat si nici macar n-am accesat acel site. Vorbesc numai de principiu.
0
27-02-2010, ora 15:30
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
hai sa citim aici si sa ne revizuim putin atitudinea de "cunoscatoare" si "nutritioniste"

http://www.dietitian.com/chromium.html

People who take chromium picolinate supplements may suffer health problems rather than improved health. Although claims of weight loss, lowered cholesterol and reversal of diabetes are unfounded, researchers have shown that chromium supplements damaged cell chromosomes which are the blueprints for a cells function and reproduction. It is generally thought that cancer starts with a change to the genetic material in a cell causing it to grow and reproduce without restraint.
0
04-07-2010, ora 18:50
ramonadaniliuc
Nu este medic/terapeut
ramonadaniliuc
am avut dupa nasterea fetitei 115, 5 kg.acum am 85...si inca mai am de dat jos
am folosit superslim si a dat roade, fara a avea efecte secundare...dar nu numai atat
in perioadele de pauza imi calculam caloriile dupa un tabel cu alimente, pe care il am si acum.
daca exista putina vointa, se poate slabi.
cineva mi-a spus ca dupa asta voi pune kg. la loc...si il cred, daca as manca pe saturate si orice, e normal...aici intervine vointa.
eu cred ca pastilele sau regimul alimentar ne ajuta sa slabim, dar mai apoi nu ne garanteaza ca ne vom mentine,
asta depinde de noi...de ceea ce mancam...
0
13-08-2010, ora 17:28
trovare
Nu este medic/terapeut
trovare
cel mai bun lucru este sa te duci la medic si sa iti faci un set complet de analize iar apoi usor usor cu o voita de invidiat sa incepi sa renunti la carnea de porc si la fainoase...nu exista un regim alimentar standard pt ca organismul tau difera fata de organismul unei persoane care reuseste sa slabeasca cu un regim anume.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.