Herbalife?

05-05-2007
anthi
Nu este medic/terapeut
anthi
buna ziua
! am auzit despre produsele "Herbalife" si vreau sa le incerc si eu.am 16 ani si 1, 64cm si 60 kg!insa nu stiu cat de sanatoasa este aceasta cura si daca este precum majoritatea cureler si dietelor(dupa finalizarea lor exista riscul de a ma ingrasa)!as dori niste informatii si sfaturi privind aceasta tema !
va multumesc!
742 comentarii 12 ..... 24 25 Înainte ›
0
16-06-2007, ora 00:00
Alina83
Nu este medic/terapeut
Alina83
Buna. Am tinut si eu cura de slabire cu Herbalife, apriximativ 2 luni si am slabit cam 4 kg. Nu am fost impresionata de rezultate dar am mai tinut si dupa aceea (cu pauza intre) pentru ca mi se pare o dieta usor de tinut. Ai un shake dimineata, daca il faci cu iaurt este destul de consistent, o masa completa si inca un shake. Cand m-am oprit m-am ingrasat la loc si m-am ingrasat chiar un pic peste, dar asta se intampla cu orice dieta banuiesc. Din experienta mea si a prietenelor care au mai tinut, are efect in special pentru persoanele corpolente bine, unde slabesti 20-30 kg, eu aveam 60 si procesul a fost cu mult mai lent. Daca tii Herbalife neaparat sa iei si Cell U Loss si Activated Fiber - vitaminele le poti inlocui cu unele din comert, cele Herba sunt prea scumpe. Daca totusi ai 300 RON pt program, ia in consideratie si un abonament la electrostimulare - pare sa fie foarte eficient si te slabeste fix unde ai nevoie. Bafta multa
0
16-08-2007, ora 00:00
C.S
Nu este medic/terapeut
C.S
Sincer eu nu as recomanda nimanui Herbalife.Dupa mine e o alegere proasta, mai ales daca ai si mici prob cu greutatea.De ce nu suntem in stare sa mancan natural, sanatos si echilibrat, ca sa nu mai ajungem aici?e asa de greu? oricum trebuie sa mancam.si asa nu putem manca corect si sanatos, dupa anumite proncipii clare, ca sa nu mai avem probleme cu greutatea, sau alt gen de probleme?
1
20-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Oricat ai vrea sa mananci sanatos ai de a face cu poluare tot mai multa, chimicale in alimente tot mai multe, stil de viata tot mai stresant si mai agitat.Si cand ai o solutie sanatoasa la indemana, de ce sa te chinui si sa speri ca tie nu ti se va intampla sa ai probleme?Acesti suplimenti nutritivi te ajuta sa corectezi deficientele sau excesele din organism si le recomand tuturor, intrucat mi-au ajutat copiii in probleme in care medicii si medicamentele nu m-au putut ajuta, iar copiii mei nu au fost alimentati nesanatos.Iti recomand sa mai studiezi problemele cu care ne confruntam in ziua de azi legat de alimentatie si apoi sa te exprimi.
0
29-11-2007, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
am folosit produsele herbalife pana acum cateva zile...am 25 de ani;1.70 si aveam 65 de kg.dar vroiam sa ajung la o greutate mai frumoasa asa ca am decis sa folosesc produsele herbalife.dar...aceste produse nu se pot vinde, dupa parerea mea oricui.trebuie facut un control medical amanuntit si sa se aiba in vedere rezultatele acestuia.pt ca:am luat herbalife timp de o luna si 3 saptamani, am reusit sa slabesc numai 4 kg, in ciuda celor aflate de la mai multe persoane care au mai folosit, dar greu.in sensul ca imi era foame aproape tot timpul, pastilele si shake-ul nu ma ajutau...dar acum cateva zile am ajuns la Urgente, unde am fost suspecta de apendicita...dar dupa finalizarea analizelor, eu eram sanatoasa mai putin stomacul meu si ficatul, care erau distruse, din cauza "unor pastile necunoscute" asa mi s-a adresat medicul...nu mai locuiesc in tara, si nu cred ca aparatura acestor oameni nu este ok.de cand am renuntat la pastile ma chinuie o durere ingrozitoare de ficat, nu ma pot odihni, si nu ma mai pot concentra la munca, cat si la scoala...m-a costat enorm de mult, nu are rost sa mentionez cat, dar trebuie sa se aiba grija...nu le mai recomand la nimeni, cu toate ca am avut incredere sa le incerc...stiti cum se spune "nemultumitului ii ia Dumnezeu darul", am fost sanatoasa si am vrut sa arat mai bine, in schimb acuma dau o gramada de bani pe alte pastile...sa-mi refac organismul.se poate slabi si prin alte cai mai naturale...cum ar fi sportul...si poate o sa zica anumite persoane de ce nu am facut si eu la fel.pai, am o problema la inima care-mi interzice efortul fizic, indiferent de natura lui...dar cu siguranta o sa incerc ciorba de varza, ca e 100% naturala.si nu trebuie sa inghit zilnic 16 pastile enorm de mari.va multumesc
0
27-01-2008, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
domnule/doamna SEOFIRST tu mi-ai zis mie lenesa si lipsita de originalitate?????mi-ai zic cumva specie?????dar ai folosit produsele?????ai fost cu mine cand am ajuns la urgente????ai fost de fata cand am cumparat produsele in valoare de 500 de euro????de ce vorbesti in necunostinta de cauza?????100% NATURALE?esti cumva distribuitor si asta afecteaza imaginii tale?????de ce jignesti oamenii???cine ti-a dat dreptul asta???? am sa folosesc copy si paste in cazul tau daca mai jignesti oamenii fara nici un drept!!!!!!!!sa-ti fie rusine.trimite tu aici un copy paste cu aceleasi cuvinte care le-am folosit eu.si iti platesc pensie toata viata.cata nesimtire.nu pot sa cred.
0
03-02-2008, ora 00:00
Alina83
Nu este medic/terapeut
Alina83
Delfina,

Iti multumesc mult pentru mesaj. Cred ca ai foarte multa dreptate in ce ai spus si imi pare rau sa aud ce ai patit. Am avut si eu probleme cu stomacul si cu ficatul si mi se pare corect sa iei in consideratie si Herbalife.

cu privire la cele de mai sus, parerea mea personala este ca sunt foarte multi distribuitori care stau online si care nu vor sa auda de efecte secundare de frica sa nu se mai cumpere produsul. Mi se par mult prea brain washing aceste reclame totusi. ORICE medicament / supliement nutritional are si efecte secundare printre efectele pozitive, si nu trebuie neglijate. Delfina are dreptate, trebuie sa pastram si un mod de viata sanatos, in mod natural, nu inghitind zeci de pastile si ma inscriu la o sala.
0
03-02-2008, ora 00:00
Alina83
Nu este medic/terapeut
Alina83
In plus, as vrea sa adaug ca Helrbalife ca si program de slabit este o alegere personala. Pot alege Herbalife, pot alege Hoodia, pot alege Fibrobar, pot alege electrostimulare si impachetari, pot alege dieta Atkins sau WeightWatchers daca vreau, dar ma intereseaza sa aud parerile si pataniile altor persoane.
Sunt atatea alte brand-uri puternice, 100% naturale, si care dauneaza sanatatii: Malboro 100% tutun de exemplu. Este bine sa te informezi.
0
20-02-2008, ora 00:00
doranima
Nu este medic/terapeut
doranima
Va salut pe toti.
Este adevarat cand ai o afacere incerci sa ti-o protejezi, dar nu cred ca e cazul sa avem astefel de atitudini, sa-i jignim pe ceilalti. De asemenea nici eu nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Deoarece sunt colaborator la Calivita am recomandat la cativa prieteni, unii au consumat ei personal altii au parintii produse Herbalife. Ei mi-au zis ca le-a facut mai mult rau decat bine si au mai zis ca si-au pierdut increderea in aceste produse Herbalife.
Avem libertatea de a ne spune parerea dar consider ca e nevoie de putin bun simt.
Eu practic terapii complementare si am cautat intotdeauna cele mai eficiente metode, sufletul meu poate simti asta.
Va doresc multa sanatate si spor in toate.
0
03-05-2008, ora 00:00
signora
Nu este medic/terapeut
signora
Buna ziua!
Am consumat timp de 3 luni produsele herbalife si acum m-am trezit ca mi-am cumparat boala cu o gramada de bani. Nu am avut in viata mea probleme cu fierea si acum ma chinuie niste dureri ingrozitoare. Mi-am dereglat tot organismul. DE doua zile nu pot sa ma misc de durere. Am fost la urgente si mi-au iesit analizele foarte rele.
Sfatul meu, nu dati bani pe prostii. Incercati sa slabiti sanatos si e mult mai ok. Daca o sa supravietuiesc o sa incerc si eu metoda asta. Pacat ca nu m-am gandit inainte. ASteptam o minune care se pare ca s-a transformat intr-un cosmar.
0
12-05-2008, ora 00:00
shtirba
Nu este medic/terapeut
shtirba
Buna ziua.

Sincer, nu cred ca aceste produse "miraculoase" pot aduce ceva bun in organismul nostru. Cred ca doar o alimentatie ECHILIBRATA ne poate ajuta sa fim cat de cat sanatosi. Pentru ca nu cred ca daca mancam cate putin din fiecare (carne, lactate si "verdeturi") ne ingrasam. Eu am 36 de ani, 162 cm si 53 kg si pot sa spun ca mananc de toate fara a face insa excese. Chiar si dulciuri din cand in cand.
PS am o munca sedentara, dar incerc sa merg putin pe jos, macar cand ma intorc de la serviciu.
0
16-05-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
buna delfina si restul lumii, intradevar nu exista padure fara nici macar un copac uscat. Eu sunt consultant superior in firma Herbalife, totusi nu inteleg divergentza dintre parerile voastre. am sa mai revin cu un comment
0
16-05-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
Aici sunt vreo 2 probleme, in ceea ce a zis delfina.Delfina respectiva persoana nustiu daca e demna de Herbalife, 1- observ ca la interesat mai mult banii decat sanatatea ta, 2- inainte de orice program se tine o consultatie wellnes si nutritionista gratuita, nu se da nici un tratament fara acest pas. 3-a problema... din experientza mea de pana acum, metabolismul tau nici nu a avut timp sa se obisnuiasca cu tratamentul, l-ai infundat din prima.Pentru ca sa se obisnuiasca are nevoie intre 90 - 120 de zile.Tocmai de asta exista si problema... de ce am revenit la aceeasi greutate, sau am depasit-o? Tratamentul l-ai tinut corespunzator? In timpul tratamentului respectivul tau nutritionist din Herbalife a tinut legatura cu tine?Sunt foarte multe detalii care conteaza, inaintea inceperii unui program.Cunosc persoane, uite un profesor.. a slabit 35 KG in 3 luni de zile, depinde si cata seriozitate acorzi programului.Asta nu inseamna ca tu nu trebuie sa mai mananci delok, sub nici o forma.Stii f bine, masa principala trebuie sa ramana masa principala.Organismul, ma refer strict la stomac, are nevoie si el sa roada ceva acolo, daca nu are, bine inteles sa dai in alte boli.Uite, plus poti sa mananci, dar intervii cu un Termo-Complet care accelereaza arderea grasimilor.Sh ce poate fi rau, in consumarea intr-o mare cantitate de ceaiuri intr-o zi?Defapt asta e Herbalife.In fine, imi pare rau ca ai aceasta parere, ramane parerea ta, dar uita-te oleak in jur cata lume e multumita de aceste produse, si cate probleme le-au fost rezolvate cu ajutorul acestor produse.Multa sanatate iti doresc.
0
16-05-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
O mica completare, nu ar mai fi lider mondial la capitolul nutritie la sistem celular daca ar fi niste nemernici cum mentionatzi voi acolo sus.In spatele companiei sunt medici nutritionisti de mare grad, care totusi experimenteaza pe aceste produse zilnic...Shtirba, daca organismul tau nu asimileaza, la fel ca al meu, asta nu inseamna ca la toti e asa, unii mananca putin si se ingrasa foarte rapid...Ganditi-va la catzi radicali liberi ca exemplu poluarea, suntem expusi in fiecare zi, plus snack's-urile pe care le consumam zi de zi.. alea sunt sanatoase?Fast-food si alte chimicale care le bagam in noi fara sa citim eticheta? Intrebati-va totusi, cine e mai sanatos, cel care are grija de nutritia lui sau cel care mananca cu ochii inchisi? Sa aveti o viata frumoasa si sanatoasa.
0
16-05-2008, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
ink o data sunt atacata de un reprezentant HERBALIFE.va plateste indeajuns herbalife ca sa va luati asa de oameni????nu va e rusine????adica eu trebuia sa stau sa mor de dureri ca sa mi se obisnuiasca organismul???????????????vi se pare normal ca dupa o folosire de aproape 2 luni de zile eu sa slabesc 4 kg????mie nu mi se pare.stiti ceva???nu am chef sa ma cert ca sunt prea obosita din cauza nenorocirilor care le-a adus herbalife in viata mea.am dulapul plin de medicamente si de shake.si normal ca ma intereseaza si banii.ca i-am dat nu-i mai recuperez si in plus am mai dat o carca pe alte medicamente sa-mi revin de pe urma "TRATAMENTULUI".nu sunt demna????sa va fie rusine.LIDER LONDIAL IN NUTRITIE.bla bla bla
0
17-05-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
Delfina, intelegi totalmente gresit, eu nu ma cert cu nimeni. Reactii adverse, greturi, vome, dureri de cap, scaune si multe altele.. le ai pentru ca atunci corpul se purifica... si nu mai fi asa impertinenta, uite... daca tot te intereseaza parerea la altii citeste aici, HerBalife nu e o firma de pe STRADA, altfel nu mai era cotata la bursa din New York, si peste 40 de mil de clienti bucurosi.Si eu unu, crede-ma ca am intalnit multe persoane bucuroase de aceste produse.. tu ramai cu parerea ta oricum... dar uita-te aici > http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t73527.html
0
15-06-2008, ora 00:00
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
si eu am folosit o luna herbalife dar pt niste stri de anxietate.mi-a facut bine, dar am sesizat ca creeaza putina dependenta acel shake si in plus cam in toate forumurile gasesti numai pareri proaste despre aceste produse in afara acelor persoane care se ocupa cu vanzarea lor.nu stiu ce sa mai cred!!! ce sa fac???? sa mai iau sau nu?>?? nu exista nici un doctor care sa cunoasca fenomenul?
0
15-06-2008, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
foarte multa lume are o parere foarte proasta despre herbalife...eu una am intrerupt dieta de o jumate de an si inca mai am probleme cu stomacul.
draga mathly24 ceea ce o sa faci sau nu trebuie sa fie numai si numai decizia ta.nu te poti lua dupa forumuri sau duce ce auzi in stanga si in dreapta
daca tu crezi ca ti-a facut bine si ca nu te simti aiurea de la ele, poti lua dar sa le raresti.ca sa nu se ajunga la o doza mai mare.
0
16-06-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
delfina, pe mine nu ma plateste nimeni ca sa zic ca Herbalife e perfect sau., dar eu unu iau program de ingrasare si am pus 1, 1 kg intr-o sapt...plus... mama are program de sanatate...si are foarte mari probleme cu sanatatea... dupa 3 sapt de tratament, acuma face gimnastica, ceea ce nu a mai facut de ani de zile. E si normal sa am incredere in ele nu? Si odata ce e singura firma de nutritie cotata la bursa din New York, iti dai seama ca si respectivii au o parere buna despre. Cat despre dependentza...ce alegi... sa fii dependent de tigari sau de ceva care te ajuta la capitolul sanatate? Te-ai gandit vreodata la asta? Iti doresc o zi frumoasa :)
0
18-06-2008, ora 00:00
mathly24
Nu este medic/terapeut
mathly24
mie mi-a facut bine pe perioada scurta, dar intr-un timp indelungat nu pot sa garantez si nu gasesc nici persoana aia care sa o faca.toata lumea s-a simtit bine in perioade scurte, dar daca au luat mai mult timp au avut efecte secundare grave din cate am citit.mai bine incerc sa iau tot ce imi dau ei in prafurile alea din alimente. multumesc pt atentia acordata.ma gandeam ca este vreun doctor care a studiat fenomenul, nu "nutritionisti" care vb din filmulete de prezentare
0
11-07-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
style4you, si eu sunt supervizor al companiei Herbalife si eu zic sa o lasi pe delfina in pace.Nu are rost sa iti ocupi timpul cu chestii de genu...eu am foarte multi prieteni pe care i-am dus la ziua clientului si cu toate astea ei mananca la McDonalds.Persoanelor astora nu ai ce sa le faci...asta este din pacate:(...tu iai adus o informatie dar nu are rost sa te consumi...iar tu delfina in ceea ce te priveste sa stii ca nu exista nici o dieta pe lumea asta(pilula magica) care sa ne mentina sanatosi toata viata.singura dieta care ne mentine toata viata este sa avem o alimentatie sanatoasa in fiecare zi.3 mese p zi obligatoriu bogate in elemnte nutritive, sa fie cat mai colorate si cu un continut scazut de grasimi si cel putin 2 litri si jumatate de apa plata.IN FIECARE ZI.si o s ai o sanatate de invidiat ;)...garantat...mult succes
0
11-07-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
dar foarte important de stiut.nu dau dependenta...ganditi-va k alegeti uleiul de masline in locul celui obisnuit pt k va simtiti bine cu el...asa e si cu herbalife...alegi herbalife pt k te simti bine cu produsele herbalife...eu d knd consum nu am racit absolut deloc...inainte eram in fiekre luna racita...mama mea este hipertensiva si de knd consuma nu mai ia pastile de tensiune si sa nu mai zic de restul rezultatelor pe slabire
0
11-07-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
mathy... uite de curiozitate am intrebat pe medicul meu de familie, daca a auzit de Herbalife sa vad ce parere are, fara sa ii spun ca fac parte din aceasta companie. Stii ce mi-a zis? Mai is foarte bune, daca poti sa consumi consuma, ca am auzit care s-au pus pe picioare cu asa ceva si eu cred in acupunctura si in nutritie.Fiecare cu parerea lui, oricum eu o am pe a mea.Si ca efect secundar...depinde cum le ei, si de ceea ce faci si de ceea ce mananci.Hai ca v-am salutat pe toti cu respect, ave mult succes iti doresc :)
0
11-07-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
ms frumos, style4you!apropo u de unde esti?din ce localitate?
0
12-07-2008, ora 00:00
style4you
Nu este medic/terapeut
style4you
Din Iasi sunt Alex :)
0
13-07-2008, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Nu mai intrati in polemici, oameni buni.Suntem liberi sa alegem pt noi si viitorul nostru! Sigur ca ne doare cand auzim astfel de pareri personale, incercand sa influenteze alte persoane, dar nu e treaba noastra sa convingem pe nimeni.Folositi-va energia ajutand oamenii, nu certandu-va!
0
22-07-2008, ora 00:00
Dee-Dee
Nu este medic/terapeut
Dee-Dee
E interesant cata incredere pot avea unii intr-o firma pentru ca "e cotata la bursa din New York". Sa mai zicem ca la un profit anual de peste un miliard de dolari se investesc 2 milioane in R&D (adica cercetare)? Mi se pare o suma penibila. Nu stiu ce cercetare fac "nutritionistii" aia.
Memrbul fondator al companiei a inceput chiar pe strada sa-si vanda produsele, din portbagajul masinii. A fondat un imperiu dupa care moare la 44 de ani intoxicat cu alcool dupa 4 nopti de betie crunta. Halal incredere in viata "sanatoasa" Herbalife. ;)
0
22-07-2008, ora 00:00
delfina
Nu este medic/terapeut
delfina
MULTUMESC DEE-DEE
0
23-07-2008, ora 00:00
Dee-Dee
Nu este medic/terapeut
Dee-Dee
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=10000039&sid=aFh1K0o4xxQY&refer=columnist_evans

http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9C0CE5D9153FF931A2575BC0A9669C8B63

Articole interesante
0
23-07-2008, ora 00:00
ave_alexu
Nu este medic/terapeut
ave_alexu
se pare ca voi chiar habar n-aveti de nutritie sau de fondatorul companiei.El nu a murit din cauza alcoolului.cred k il confunzi cu elvis sau cu careva.A murit din cauza unei pneumonii netratate la timp
0
23-07-2008, ora 00:00
Dee-Dee
Nu este medic/terapeut
Dee-Dee
Mda, nu are rost sa intru in polemici, imi pierd timpul. Citeste al doilea link si apoi mai vorbim. Incercati sa nu mai fiti atat de brainwashed, nu de alta, dar intoxicati si pe altii.
Sanatate tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns
742 comentarii 12 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.